Cinsel Yaşamınızı Geliştirmek İçin İpuçları

Cinsel Yaşamınızı Geliştirmek İçin İpuçları

Tatmin edici bir seks hayat

Seks. Kelime bir kaleydoskop duygular uyandırabilir. Sevgi, heyecan ve hassasiyetten özlem, kaygı ve hayal kırıklığına – tepkiler cinsel deneyimler kadar çeşitlidir. Dahası, birçok insan, on yıllar boyunca süren bir cinsel yaşam boyunca tüm bu duygularla ve diğerleriyle karşılaşır.

Ama seks nedir, gerçekten?

Bir düzeyde, cins, türü sürdürebilmek için tasarlanmış bir başka hormon odaklı bedensel işlevdir. Tabii ki, bu dar görüş, insanın cinsel tepkisinin karmaşıklığını hafife alıyor. İşyerindeki biyokimyasal kuvvetlere ek olarak, deneyimleriniz ve beklentileriniz cinselliğinizi şekillendirmeye yardımcı olur. Kendinizi cinsel bir varlık olarak anlamanız, tatmin edici bir cinsel bağlantıyı neyin oluşturduğuna dair düşünceleriniz ve partnerinizle ilişkiniz, tatmin edici bir cinsel yaşam geliştirme ve sürdürme yeteneğinizde anahtar faktörlerdir.

Eşinizle konuşmak
çiftlerin bir bölümü, en iyi durumlarda olsalarda seks hakkında konuşmayı ya uygun görmez ya da dillendirmezler. Cinsel sorunlar ortaya çıktığında, acı, utanç, suçluluk ve kızgınlık duyguları konuşmayı tamamen durdurabilir. İyi iletişim sağlıklı bir ilişkinin temel taşı olduğundan, diyalog kurmak sadece daha iyi bir cinsel yaşam için değil, aynı zamanda daha yakın bir duygusal bağ için de ilk adımdır. İşte bu hassas konuyu ele almak için bazı ipuçları.

Konuşmak için doğru zamanı bulun. İki tür cinsel konuşma vardır: yatak odasında yaptığınız konuşmalar ve başka yerlerde yaptığınız konuşmalar. Eşinize sevişmenin ortasında neyin iyi hissettirdiğini söylemek mükemmel bir şekilde uygundur, ancak eşleşmeyen cinsel istek veya orgazm sorunları gibi daha büyük sorunları tartışmak için daha tarafsız bir ortamda oluncaya kadar beklemek en iyisidir.

Eleştirmekten kaçının. Negatiflere odaklanmak yerine “Saçlarıma bu şekilde hafifçe dokunduğunuzda gerçekten seviyorum” gibi olumlu ifadelerle kanepe önerileri. Cinsel bir soruna, suçu atama alıştırması yerine birlikte çözülecek bir sorun olarak yaklaşın.

Vücudunuzdaki değişiklikler hakkında eşinize güvenin. Sıcak basmaları sizi gece tutuyorsa veya menopoz vajinanızı kuruladıysa, eşinizle bu şeyler hakkında konuşun. Bu fiziksel değişiklikleri ilgi eksikliği olarak yorumlamak yerine, gerçekten neler olup bittiğini bilmesi çok daha iyidir. Aynı şekilde, eğer bir erkekseniz ve artık sadece seks düşüncesinden ereksiyon almıyorsanız, eşinize artık sizi uyandıracak kadar çekici olmadığına inanmasına izin vermek yerine sizi nasıl teşvik edeceğini gösterin.

Dürüst ol. Bir orgazm taklit ederek eşinizin duygularını koruduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak gerçekte kaygan bir eğime başlıyorsunuz. Herhangi bir cinsel problemden bahsetmek kadar zor olan, sorun yıllarca yalan, incinme ve kızgınlık altında gömüldüğünde zorluk seviyesi hızla yükselir.

Sevgiyi cinsel performansla eşitleme
Sevecen ve hassasiyetli bir atmosfer yaratın; sık sık dokun ve öp. Cinsel zorluklarınız için kendinizi veya eşinizi suçlamayın. Bunun yerine ilişkinizde duygusal ve fiziksel yakınlığı korumaya odaklanın. Yaşlı çiftler için, tartışmaya değer potansiyel olarak hassas bir diğer konu, bir ortak öldükten sonra ne olacağıdır. Sağlıklı bir cinsel yaşamdan hoşlanan çiftlerde, hayatta kalan eş muhtemelen yeni bir partner aramak isteyecektir. Siz hala hayatta iken bu olasılığa açıklığınızı ifade etmek suçluluk duygusunu hafifletecek ve daha sonra hayatta kalan ortak için süreci daha az zorlaştıracaktır.

Kendi kendine yardım stratejilerini kullanma
Cinsel sorunları tedavi etmek artık her zamankinden daha kolay. İhtiyacınız olursa devrimci ilaçlar ve profesyonel seks terapistleri oradadır. Ancak sevişme tarzınızda birkaç ayar yaparak küçük cinsel sorunları çözebilirsiniz. İşte evde deneyebileceğiniz bazı şeyler.

Kendini geliştir. . İnternet’e veya yerel kitap mağazanıza göz atın, sizin için geçerli olan birkaç kaynağı seçin ve bunları sizin ve eşinizin sorun hakkında daha iyi bilgilendirilmesine yardımcı olmak için kullanın. Doğrudan konuşmak çok zor ise, siz ve eşiniz özellikle sevdiğiniz pasajların altını çizebilir ve birbirlerine gösterebilirsiniz.

Gizlilikle ilgili endişeler ve İnternet kullanımı

İnternet, seks hayatınızı artırabilecek kitaplar ve diğer ürünler (seks oyuncakları gibi) dahil olmak üzere her türlü bilgi için değerli bir kaynaktır. Açık olsa da, arama geçmişinizi izleyebilecek olan işvereninizle olası utançlardan kaçınmak için işyeri bilgisayarınızı asla bu tür aramalar yapmak için kullanmayın. Ev bilgisayarlarını ve kredi kartlarını, cinsiyetle ilgili bilgileri veya ürünleri çevrimiçi sipariş etmek için bile kullanmaktan rahatsız olan kişiler, yakındaki bir mağazayı bulabilir (özellikle büyük şehirlerde) ve nakit ödeme yapabilir.

Kendinize zaman tanıyın. Yaşlandıkça cinsel tepkileriniz yavaşlar. Siz ve eşiniz, sessiz, rahat, kesintisiz bir ortam bularak başarı şansınızı artırabilirsiniz. Ayrıca, vücudunuzdaki fiziksel değişikliklerin uyandırmak ve orgazma ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyacınız olacağı anlamına geldiğini anlayın. Bunu düşündüğünüzde, seks yapmak için daha fazla zaman harcamak kötü bir şey değildir; bu fiziksel ihtiyaçları sevişme rutininizde çalışmak yeni bir cinsel deneyime kapı açabilir.

Yağlama kullanın. Genellikle, perimenopozda başlayan vajinal kuruluk, yağlama sıvıları ve jeller ile kolayca düzeltilebilir. Ağrılı cinsiyetten kaçınmak için bunları özgürce kullanın – libidoyu işaretlemeye ve artan ilişki gerginliklerine kartopu yapabilen bir sorun. Yağlayıcılar artık çalışmadığında, diğer seçenekleri doktorunuzla tartışın.

Fiziksel sevgiyi sürdürün. Sorunla ilgili yorgun, gergin veya sinirli olsanız bile, duygusal ve fiziksel bir bağ sürdürmek için öpüşmeye ve sarılmaya çalışmak önemlidir.

Dokunmaya çalışın. Seks terapistlerinin kullandığı hassas odaklama teknikleri, kendinizi baskı altında hissetmeden fiziksel yakınlığı yeniden kurmanıza yardımcı olabilir. Birçok kendi kendine yardım kitabı ve eğitim videosu bu alıştırmalarda farklılıklar sunmaktadır. Ayrıca partnerinizden dokunulmasını istediği şekilde size dokunmasını isteyebilirsiniz. Bu, nazikten sertliğe kadar ne kadar basınç kullanmanız gerektiği konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

Farklı pozisyonlar deneyin. Farklı cinsel pozisyonların bir repertuarını geliştirmek sadece sevişmeye ilgi katmakla kalmaz, aynı zamanda sorunların üstesinden gelmeye de yardımcı olabilir. Örneğin, bir erkek eşine arkadan girdiğinde ortaya çıkan G noktasına artan stimülasyon, kadının orgazma ulaşmasına yardımcı olabilir.

G noktası

İlk olarak tanımlayan jinekologun adını taşıyan G-noktası veya Grafenberg noktası, girişin hemen içinde vajinanın çatısında bulunan süper hassas spongelike dokudan oluşan bir höyüktür. G noktasının uygun şekilde uyarılması yoğun orgazmlara neden olabilir. Ulaşılması zor konumu ve en başarılı şekilde manuel olarak uyarılması nedeniyle, G noktası, vajinal ilişki sırasında çoğu kadın için rutin olarak aktive edilmez. Bu bazı şüphecilerin varlığından şüphe etmesine rağmen, araştırmalar bu yerde farklı bir doku türünün var olduğunu göstermiştir.

G noktanızı bulabilmek için cinsel olarak uyarılmış olmalısınız. Bunu bulmak için, çömelme veya oturma pozisyonundayken parmağınızı vajina çatısı boyunca çağıran bir hareketle ovmayı deneyin veya partnerinizin özellikle hassas bir alan fark edene kadar vajinanızın üst yüzeyine masaj yapmasını sağlayın. Bazı kadınlar daha hassas olma eğilimindedir ve yeri kolayca bulabilir, ancak diğerleri için zor.

Kolayca bulamıyorsanız, endişelenmemelisiniz. Cinsel ilişki sırasında, birçok kadın erkek arkadan girdiğinde G noktasının en kolay şekilde uyarılabileceğini düşünür. Ereksiyon problemleriyle uğraşan çiftler için, G noktasını içeren oyun sevişmeye olumlu bir katkı olabilir.

Klitorisin oral stimülasyonu ile G noktasının manuel stimülasyonu, bir kadına oldukça yoğun bir orgazm verebilir.

Fantezilerinizi yazın. Bu alıştırma, sizin veya eşiniz için bir dönüş olabileceğini düşündüğünüz olası etkinlikleri keşfetmenize yardımcı olabilir. Sizi uyandıran bir deneyim ya da film düşünmeye çalışın ve ardından belleğinizi eşinizle paylaşın. Bu özellikle düşük arzusu olan insanlar için yararlıdır.

Kegel egzersizleri yapın. Hem erkekler hem de kadınlar pelvik taban kaslarını kullanarak cinsel uygunluklarını geliştirebilirler. Bu egzersizleri yapmak için, orta akışta idrarı durdurmaya çalışıyorsanız kullanacağınız kasları sıkın. Kasılmayı iki veya üç saniye tutun, sonra bırakın. 10 kez tekrarlayın. Günde beş set yapmaya çalışın. Bu egzersizler her yerde yapılabilir – araba kullanırken, masanızda otururken veya bir ödeme hattında dururken. Evde, kadınlar kas direnci eklemek için vajinal ağırlıkları kullanabilirler. Bunları nereden alacağınız ve nasıl kullanacağınız konusunda doktorunuzla veya bir seks terapistiyle konuşun.

Rahatlamaya çalış. Seks yapmadan önce oyun oynamak veya güzel bir akşam yemeğine çıkmak gibi rahatlatıcı bir şeyler yapın. Veya derin nefes egzersizleri veya yoga gibi rahatlama tekniklerini deneyin.

Bir vibratör kullanın. Bu cihaz, bir kadının kendi cinsel tepkisini öğrenmesine yardımcı olabilir ve eşine neyi sevdiğini göstermesine izin verebilir.

Vazgeçme. Çabalarınızın hiçbiri işe yaramıyorsa, umudunuzu kaybetmeyin. Doktorunuz genellikle cinsel probleminizin nedenini belirleyebilir ve etkili tedavileri belirleyebilir. Ayrıca sizi tatmin edici bir cinsel yaşamın önünde duran sorunları keşfetmenize yardımcı olabilecek bir seks terapisti ile de temasa geçirebilir.

Sağlığın korunması

Cinsel refahınız genel zihinsel, fiziksel ve duygusal sağlığınızla el ele gider. Bu nedenle, vücudunuzu formda tutmak için güvendiğiniz aynı sağlıklı alışkanlıklar da cinsel yaşamınızı şekillendirebilir.

Egzersiz, egzersiz, egzersiz

Fiziksel aktivite, her şeyden önce cinsel işlevlerinizi geliştirebilecek sağlıklı davranışlar arasındadır. Fiziksel uyarılma büyük ölçüde iyi kan akışına bağlı olduğundan, (kalbinizi ve kan damarlarınızı güçlendiren) aerobik egzersiz çok önemlidir. Egzersiz, kalp hastalığını, osteoporozu ve bazı kanser türlerini atlatmaktan ruh halinizi iyileştirmeye ve daha iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olan birçok sağlık faydası sunar. Ayrıca, kuvvet antrenmanı eklemeyi de unutmayın.

Sigara içme. Sigara içmek penise, klitoris ve vajinal dokulara kan akışını etkileyen periferik vasküler hastalığa katkıda bulunur. Buna ek olarak, sigara içen kadınlar sigara içmeyen meslektaşlarından iki yıl önce menopoza girme eğilimindedir. Bırakma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, nikotin sakızı veya yamaları deneyin veya doktorunuza bupropion (Zyban) veya vareniklin (Chantix) hakkında bilgi alın.

Aşırıya kaçmadan alkol kullanın. Erektil disfonksiyonu olan bazı erkekler, bir içeceğin rahatlamalarına yardımcı olabileceğini, ancak ağır alkol kullanımının daha da kötüleştirebileceğini buluyor. Alkol, merkezi sinir sistemini matlaştırarak cinsel refleksleri inhibe edebilir. Uzun bir süre boyunca büyük miktarlarda içmek karaciğere zarar verebilir ve erkeklerde östrojen üretiminde artışa neden olabilir. Kadınlarda alkol, sıcak basmaları tetikleyebilir ve uykuyu bozabilir, menopozda zaten mevcut olan sorunları birleştirir.

Doğru ye. Yağlı gıdalardaki aşırı şişkinlik, yüksek kan kolesterolüne ve obeziteye yol açar – her ikisi de kardiyovasküler hastalık için önemli risk faktörleri. Ek olarak, aşırı kilolu olmak uyuşukluğu ve zayıf bir vücut imajını teşvik edebilir. Artan libido genellikle bu fazla kiloları kaybetmenin ek bir yararıdır.

Kullan ya da kaybet. Menopozda östrojen düştüğünde, vajinal duvarlar esnekliklerinin bir kısmını kaybeder. Bu süreci yavaşlatabilir veya hatta cinsel aktivite yoluyla tersine çevirebilirsiniz. Cinsel ilişki bir seçenek değilse, mastürbasyon aynı derecede etkilidir, ancak kadınlar için vajina gerilmesine yardımcı olmak için bir vibratör veya yapay penis (penise benzeyen bir nesne) kullanıyorsanız en etkilidir. Erkekler için ereksiyon olmadan uzun süreler, penisi oksijen bakımından zengin kanın bir kısmından mahrum bırakabilir ve iyi cinsel işlevlerini sürdürmesi gerekir. Sonuç olarak, kas hücrelerinde skar dokusuna benzer bir şey gelişir, bu da kan akışı arttığında penisin genişleme yeteneğine müdahale eder.

Koyarak bu eğlenceli geri içine Seks

En iyi ilişkide bile, seks birkaç yıl sonra homoseksüel hale gelebilir. Biraz hayal gücü ile kıvılcımı yeniden canlandırabilirsiniz.

Maceracı ol. Belki oturma odasında veya ormanda tenha bir yerde hiç seks yapmadınız; şimdi denemek için zaman olabilir. Veya erotik kitapları ve filmleri keşfetmeyi deneyin. Sadece X dereceli bir film kiralamaktan aldığınız yaramazlık hissi bile sizi rahatsız edebilir.

Şehvetli olun. Sevişmek için beş duyunuza da hitap eden bir ortam yaratın. Cildinize karşı ipek hissine, caz melodisinin ritmine, odanın etrafındaki çiçek kokusuna, mum ışığının yumuşak odağına ve olgun, sulu meyvenin tadına odaklanın. Eşinizle sevişirken bu yüksek duygusal farkındalığı kullanın.

Eğlenceli olun. Daha sonra bulması için partnerinizin cebinde aşk notları bırakın. Birlikte bir köpük banyosu yapın – küvetten çıktığınızda sahip olduğunuz sıcak rahat his, seks için harika bir giriş olabilir. Gıdı. Gülmek.

Yaratıcı ol. Cinsel repertuarınızı genişletin ve senaryolarınızı değiştirin. Örneğin, Cumartesi gecesi sevişmeye alışkınsanız, bunun yerine Pazar sabahını seçin. Yeni pozisyonlar ve faaliyetlerle denemeler yapın. Daha önce hiç seks oyuncakları ve seksi iç çamaşırı deneyin.

Romantik ol

Bir yamaçta bir ağacın altında birbirlerine şiir okuyun. Özel bir fırsat olmadığında birbirinizi çiçeklerle şaşırtın. Yaptığın her şeyin yatakta yatmak, konuşmak ve samimi olmak bir gün planla. Emrinizde olan en önemli araç cinsellik konusundaki tutumunuzdur. İyi bilgi ve olumlu bir bakış açısı ile donanmış olarak, uzun yıllar boyunca sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürebilmelisiniz.

10 Temmuz 2020 - 9:24 am

admin2

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende cinsel-sohbet.net Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi cinsel-sohbet.net

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli