cinselliğinizi anlama

cinselliğinizi anlama

Cinsellik geniş bir yelpazeyi kapsar ve aynı zamanda derinden kişiseldir. Bu, kiminle seks yaptığımızı değil, başkalarına karşı hissettiğimiz cinsel duyguları ve cazibe merkezlerini anlamakla ilgilidir. Farklı cinsellik türleri vardır ve size neyin uygun olduğunu bulmak zaman alabilir. Birisi cinselliğiniz hakkında size zor zaman veriyorsa, ne yapacağınızı ve kiminle konuşabileceğinizi öğrenin.

Bu, aşağıdaki durumlarda yardımcı olabilir:
cinsellik nedir bilmek istiyorsun
farklı cinsellik türleri hakkında bilgi edinmek istiyorsun
kendi veya başkalarının cinselliklerini daha iyi anlamak istersiniz.
Hava yakın çekim 2 kız elele
Cinsiyeti anlama
Herkesin cinsiyeti farklıdır ve ‘eşcinsel’ veya ‘düz’ olmak kadar basit değildir. Bazı insanlar sadece bir cinsiyete ilgi duyarlar, diğerleri ise cinsiyet veya cinsiyete bakılmaksızın, aralarında birçok farklı tercih bulunan çeşitli insanlara çekilir.

Kim olduğumu ve ne anlama geldiğini nasıl anlarım?
Cinselliğinizi sorgulayan ilk anınız olduğunda bunun ne anlama geldiğini ve bu konuda ne yapmanız gerektiğini merak edebilirsiniz.

İlk olarak, hemen hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Bu duyguların sizin, kimliğiniz ve geleceğiniz için ne anlama geldiğini çözmek için ne kadar zaman ayırırsanız verin. Zaman sınırı yoktur, bu yüzden duraklamaya basın ve kendinize bir mola verin.

Diğer insanların cinselliklerini keşfetme deneyimlerine bakmak için biraz zaman ayırabilirsiniz. QLives’ın çok sayıda videosu var ve Troye Sivan gibi ünlüler de YouTube’da video paylaştı.

Cinsellik üzerine okumaya yardımcı olabilir – bu geniş bir duygu ve deneyim yelpazesidir ve kesinlikle bazı insanların düşündüğü kadar siyah ve beyaz değildir.

LGBTQIA + gençlerin hayatlarını araştıran bir kitap ya da filmle anlaşın.

Cinsellik türleri
İnsanlar cinselliklerini tanımlamak için birkaç ortak etiket kullanırlar. Cinsellik, seks yaptığınız kişi tarafından tanımlanmamıştır – kendinizi nasıl hissettiğiniz ve kendinizi nasıl tanımlamayı seçtiğiniz ile ilgilidir. Önemli olan, hangi etiketin rahat hissettiğini seçmeniz veya hiç etiket seçmemenizdir. Diğer pek çok kişinin yaptığı gibi, seçtiğiniz etiketin zaman içinde değiştiğini görebilirsiniz.

Düz / Heteroseksüel

Çoğunlukla karşı cins veya cinsiyetten insanlara çekilir.

Gay / Homoseksüel

Çoğunlukla aynı cinsiyetten veya cinsiyetten insanlara çekilir (erkeklere atıfta bulunur – ve genellikle kızlara da).

lezbiyen

Çoğunlukla aynı cinsiyetten veya cinsiyetten insanlara çekilir (kadınları ifade eder).

Biseksüel

Hem erkeklere hem de kadınlara ilgi duydu.

Panseksüel

Herhangi bir cinsiyet, cinsiyet veya cinsel kimliğin romantik ve cinsel partnerlerine ilgi duymak. (‘Pan’, ‘hepsi’ anlamına gelir.)

Polysexual

Cinsiyetlerin, cinsiyetlerin veya cinsel kimliklerin hepsinin olmasa da birçoğunun romantik ve cinsel partnerlerine ilgi duymak. (‘Poli’, ‘çok’ anlamına gelir.)

eşeysiz

Gerçekten cinsel olarak kimseye çekici gelmedi.

Bazı insanlar ‘queer’ veya ‘ akıcı’ etiketlerini de kendi kişisel duygularıyla ifade etmenin bir yolu olarak seçerler .

Cinsiyetiniz kafa karıştırıcı olabilir
Cinselliğinizden emin değilseniz endişelenmeyin. Genç olmak sizin için neyin işe yaradığını bulmanın zamanıdır. Güçlü duyguları keşfetmek ve yönetmek genellikle deneyimin bir parçasıdır. Neler oluyor, cinsel kimliğinizi sorgulamak ve keşfetmek kafa karıştırıcı ve korkutucu olabilir. Sevdiğiniz insanların nasıl tepki vereceği veya geleceğiniz için ne anlama geldiği konusunda endişe duyabilirsiniz. Ezici olsa da, bu zor dönemi atlatmaktan daha fazlasına sahip olduğunuzu ve sonsuza kadar sürmeyeceğini hatırlamak önemlidir.

‘Dışarı çıkmam’ gerekiyor mu?
‘Çıkma’ ifadesi sıklıkla cinsellik hakkında yaptığımız sohbetler için kullanılır. LGBTQİA + insanları hakkında duyduğumuz hikayelerin çoğu, ‘ne zaman ve nasıl’ ortaya çıktıklarıyla ilgilidir – ve bu büyük bir olay veya duyuru gibi hissettirebilir. Bu bazı insanlar için doğru gelse de, herkes için değil.

Sen hiçbir şey yapmanız ya söylemeye gerek gibi pek hissetmiyorum, bu durumun en önemli kişi olduğunu seninkinden önce koyar diğer insanların ihtiyacı var. Cinsellik hakkındaki düşüncelerinizi paylaşıp paylaşmamanız, ne zaman ve nasıl paylaşmanız tamamen size bağlıdır.

Yirmi10 , ‘dışarı çıkmak’ yerine ‘davet etmenin ‘ bazı insanlar için iyi bir seçenek olabileceğini düşündürmektedir. Bu şekilde, cinsellik ve bunun ne anlama geldiğini düşüncelerinizi size en yakın insanlarla paylaşabilirsiniz.

Tam olarak kimi ve neyi tanımladığınızı duyurmak zorunda hissetmek yerine, kafanızın nerede olduğu ve cinsellik hakkında ne düşündüğünüz hakkında bir konuşma yapabilir ve insanları sizinle bir yolculuğa çıkarabilirsiniz.

Konuşmaya hazırım – ama nasıl konuşabilirim?
Dışarı çıkmaya veya davet etmeye hazırsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır:

Konuşmadan sonra nasıl bakacağınızı düşünün. Ayağa kalkmak ve queer topluluğunu kutlayan bir şovun tadını çıkarmak isteyebilirsiniz, ya da belki bir destek hizmetiyle bilgilendireceksiniz.
Kiminle paylaşmaya hazır olduğunuz konusunda kendinize açık olun.
O insanlara onlardan neye ihtiyacınız olduğunu bildirin. Sadece dinlemelerini, deneyimlerini paylaşmalarını, tavsiye ya da destek sunmalarını hatta başkalarıyla konuşmanıza yardımcı olmalarını ister misiniz?
Kendinize bu sohbeti yapmak için gereken zamanı verin – acele veya acele etmek istemezsiniz.
Mümkün olduğunca emin hissetmek için önceden söyleyeceklerinizi hazırlayın.
İnsanların şaşırmasına izin verin. Bilgileri işleme koymaları için onlara zaman tanıyın ve birden fazla konuşma gerektirebileceğini unutmayın.
İlk reaksiyonların her zaman sürmeyeceğini unutmayın. İstediğiniz reaksiyonu alamayabilirsiniz, ancak bu her zaman böyle olacağı anlamına gelmez.
Birisi olumsuz tepki verirse, sabırlı olun, ancak uzaklaşabileceğinizi unutmayın. Kötü muameleyi ortadan kaldırmak zorunda değilsiniz, bu yüzden gerekirse kendinizi durumdan çıkarın.

Bu şeylere uyan herkese uyan bir yaklaşım yoktur, bu yüzden diğer insanlar için işe yarayan şey sizin için çalışmayabilir. Kendi yaşam tarzınızı ve yaşamınız için ne anlama geldiğine ve nihayetinde nasıl tanımlamayı seçeceğinize karar vermek size kalmış. Siz olmanın doğru ya da yanlış bir yolu yoktur ve şimdi sizi benzersiz kılan şeyi kutlama yolundasınız.

En zor kısımlardan biri biraz destek almaya karar vermek – ve bunu yaptınız. Seninle gurur duyuyoruz! Sadece bu web sayfasını açarken cesur ve güçlüsünüz, bu yüzden bir sonraki adımın üstesinden gelmek için gerekenlere sahip olduğunuzu biliyoruz.

Cinsiyetinizi beğenmeyen insanlarla uğraşmak
Hepimizin farklı olduğunu ve bizim için doğru olan şeylerin, bir başkası için doğru olan şeylerden farklı olduğunu bilmek önemlidir. Diğer insanların cinsellik veya cinsel ilişkilerine saygılı ve olumlu davranmalı ve cinselliklerini güvenli, uzlaşmacı ve sorumlu bir şekilde keşfetme haklarını desteklemeliyiz.

Eğer yardıma ihtiyacın varsa

Birisinin sizi taciz etmesi veya cinselliğiniz hakkında kendinizi kötü hissetmesi asla uygun değildir. Asla başkalarından bu tür bir muamele ile başa çıkmak zorunda kalmazsınız. Cinsiyetinize göre taciz veya zorbalığa maruz kalmanız durumunda size destek sunabilecek bir dizi hizmet vardır.

13 Temmuz 2020 - 9:38 am

admin2

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende cinsel-sohbet.net Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi cinsel-sohbet.net

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli