GÜÇLÜ KASLAR BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLEYEBİLİR

GÜÇLÜ KASLAR BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLEYEBİLİR

Farelerde yapılan yeni araştırmalar, güçlü iskelet kaslarının etkili bir bağışıklık sisteminin korunmasında önemli bir rol oynadığını ortaya koydu. Bu, özellikle bağışıklık sistemini aşınabilen ciddi kronik hastalıklar sırasında geçerlidir.

Ek olarak, iskelet kasları kaşeksi süreciyle mücadele edebilir. Bu, bağışıklık sisteminin zayıflamasının yanı sıra, sıklıkla ciddi kronik hastalıklara eşlik eden kas ve yağın boşa gitmesini ifade eder.

Heidelberg’deki Alman Kanser Araştırma Merkezi’ndeki bilim adamlarının  dergisinde yayınladıkları araştırma, bunun insanlarda doğru olup olmadığını belirlemek için gelecekteki çalışmaların zeminini oluşturuyor.

ulusal kanser enstitüsü NCI , kaşeksi, genellikle kanser gibi ciddi kronik hastalıklar eşlik eder. Vücudun kasını ve yağını boşa harcaması ile karakterizedir.

Kaşeksi, kansere bağlı ölümlerin üçte birine kadar sorumlu olabilir. AIDS, kronik böbrek hastalıkları ve kalp yetmezliği gibi diğer ciddi rahatsızlıkları olan insanları da etkileyebilir.

Cambridge’deki Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Alfred Goldberg’e göre, MA – kaşeksi, ağır bir hastalıkla mücadeleye yardımcı olmak için kas ve yağdan enerji almaya çalıştığında vücudu kaynaklanıyor olabilir . Bununla birlikte, bunun neden ve nasıl olduğu tam olarak bilinmemektedir.

Kaşeksinin mortalite ile bağlantısına rağmen, araştırmacılar henüz bunun için etkili bir tedavi geliştirmediler. Bununla birlikte, NCI’YE göre , bilim adamlarının etkili terapiler bulabilmesi umuduyla kaşeksinin araştırılması gereği konusunda artan bir farkındalık var.

Kaşeksinin yanı sıra, şiddetli hastalıkları olan insanlar da zayıflamış bir bağışıklık sistemi yaşayabilirler. Bunun nedeni, bağışıklık sisteminin hastalığa tepkisinin merkezinde bulunan T hücrelerinin tükenmesidir

Bilim adamları da bu T hücrelerini kaşeksiye bağlardır Üst düzey çalışma yazarı Dr. Guoliang Cui’ye göre: “T hücrelerinin iskelet kası kütlesi kaybına karıştığı bilinmektedir. Ancak iskelet kaslarının T hücrelerinin işlevini etkileyip etkilemediği ve nasıl etkileyeceği hala belirsiz. ”

01 Temmuz 2020 - 8:45 am

admin2

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende cinsel-sohbet.net Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi cinsel-sohbet.net

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli