İnsanların Seks Yapmasının İlk 20 Nedeni

İnsanların Seks Yapmasının İlk 20 Nedeni

Cinsel güdüler ‘Büyük Üç”ün çok ötesine geçer – aşk, zevk ve bebek yapmak.

Eşiniz “Bu gece değil canım, bir __ var” demek için bir düzine mazeret bulabilir, ancak ikiniz seks yapmak için kaç sebep söyleyebilirsiniz ?

Bir? İki? Yirmi? 200’e ne dersin? Bazı üniversite öğrencileri seks yapmak için 237 farklı nedenden bahsetti .

Zevkten üremeye, güvensizlikten meraka – bugünün samanda yuvarlanma nedenleri, tapunun kendisi kadar değişiyor gibi görünüyor. 2010 Cinsel motivasyon çalışmalarının Cinsellik ve Kültür incelemesi, insanların “cinsel aktiviteye girmeyi seçmek için eski zamanlardan daha fazla neden” sunduğunu belirtmektedir. Ve bunu daha sık yapıyoruz. Bu sadece üç cinsel güdüye dayanan tarihsel varsayımlarla tam bir zıtlıktır: Bebek yapmak, iyi hissetmek ya da aşık olduğunuz için.

Bugün, cinsel davranışlar birçok farklı psikolojik, sosyal, kültürel, hatta dini anlamlar üstlenmiş görünmektedir. Yine de, bazı seksologlar, en temel düzeyde, insanların seks aramasının tek bir nedeni olduğunu söylüyor.

Nedeniniz?
Neden mi sen seksten aramak? UT-Austin’deki 1.500’den fazla üniversite öğrencisine cinsel tutumları ve deneyimleri hakkında sorular soran psikologlara göre, motivasyonlar genellikle dört ana kategoriye ayrılmaktadır:

Fiziksel nedenler: Zevk, stres giderici , egzersiz , cinsel merak veya bir kişiye cazibe
Hedefe dayalı nedenler: Bebek yapmak , sosyal statüyü iyileştirmek (örneğin popüler olmak için) veya intikam almak
Duygusal nedenler: Aşk, bağlılık veya şükran
Güvensizlik nedenleri: Benlik saygısını artırmak, bir partneri başka bir yerde seks aramaktan veya görev veya baskı duygusu hissetmekten korumak (örneğin, bir partner seks yapmakta ısrar ediyor)

29 Haziran 2020 - 10:27 am

admin

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende cinsel-sohbet.net Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi cinsel-sohbet.net

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli