Nad alandavad kolesterooli, ”ütleb ta kõhklemata

Nad alandavad kolesterooli, ”ütleb ta kõhklemata

Nad alandavad kolesterooli, ”ütleb ta kõhklemata

Soovitatav lugemine

Meeste biitseps ennustab nende poliitilisi ideoloogiaid

Miks pole keegi kindel, kui Delta on surmavam

Katherine J. Wu

Me pole uueks pandeemiaks valmis

Olga Khazan

Autoritele näitas see, et näljasemad teemad olid sisuliselt ühiskonna ressursside jagamise suuremad fännid ja nad soovisid teistele meelde tuletada ümberjaotamise tähtsust.

Seejärel palusid teadlased osalejatel mängida midagi, mida nimetatakse diktaatorimänguks, kus subjektile antakse rahapott ja kästakse see jagada enda ja teise osaleja vahel, nagu ta soovib.

Näljased teemad olid, nagu selgub, kõik.

“Kõigil osalejatel paluti jagada 2000 Taani krooni enda ja teise osaleja vahel,” ütles Aarøe. “Mida me nägime, oli see, et madala glükoosisisaldusega osalejad ei jaganud rohkem raha kui need, kellel oli kõrge glükoos.”

See tähendab, et näljasematele inimestele meeldis idee julgustada teisi jagama, kuid nad ei tahtnud tegelikult olla need, kes jagavad.

Samade autorite varasemad uuringud on samuti näidanud, et füüsiliselt nõrgemas olukorras olevad inimesed kipuvad toetama rikkuse ümberjaotamist. Valijad toetasid heaolupoliitikat tõenäolisemalt, kui neilt küsiti enne lõunat, mitte näiteks pärast seda. Rikaste meeste seas olid väiksema biitsepsiga inimesed suurema tõenäosusega rikkuse ümberjaotamiseks avatud. (Vaeste meeste puhul oli vastupidi).

Tõsi, need uuringud olid väikesed ja need viidi läbi Taanis, kus on juba suuremad sotsiaalhoolekandevõrgud kui USA -l, nii et neid ei saa otse rakendada.

Kas mõni suhkruvaba sooda aitab Obamacare’il langeda neile, kes lihtsalt ei talu seda? Mitte päris. Kuid Aarøe seob oma uuringu huvitava teooriaga evolutsioonipsühholoogias.

(Sam Howzit/Flickr)

“Need tulemused, mida me usume, näitavad, et psühholoogia, mida kasutame oma arvamuste määramiseks sotsiaalhoolekande kohta, on ressursside hankimiseks mõeldud psühholoogia,” ütles ta. Toidu hankimise varajaste vormide, nagu jaht ja kogumine, juhuslikkuse tõttu on „alternatiivne strateegia see, et inimesed paluvad teistel rühma liikmetel oma ressursse jagada. Kui inimesed avaldavad toetust sotsiaalhoolekandele, rakendavad nad strateegiat enda jaoks ressursside hankimiseks. Kuid kui nad on endale ressursse omandanud, hoiavad nad neist kinni, mitte ei jaga neid. ”

***

Ajakirjas New York kirjutav Jonathan Chait märgib hästi: inimesed, kes praegu kogevad uutes kindlustusbörsides „intressimäära šokki”, on ebasoodsas olukorras ainult seni, kuni nad jäävad terveks:

Need isikud lähevad muidugi Obamacare’i ohvritest Obamacare’i kasusaajateks, kui kellelgi nende leibkonnast tekib tõsine tervislik seisund, samamoodi nagu tulekindlustus on halb tehing inimestele, kelle majad ei põle.

Nii et lähiaastatel võib psoriaasi saamine tänapäeva Obamacare’i halvustajate jaoks olla nagu suhkruvaba sooda saamine Aarøe subjektidele. Medicaidi saamise või tervisekindlama isiku subsideeritud erakindlustusmaksete saamine võib sel hetkel tunduda suurepärane idee. Kuid ükskõik kui tugevad või nõrgad me end teistega võrreldes tunneme, tahame ressursside jagamisel, et keegi teine ​​maksaks.

(Matt Rourke/AP)

Igal laupäeval kell 13.30. kella 17.30 -ni vilgub Michigani osariigis Pinckney maapiirkonnas asuv hüljatud Pinckney kogukonna avalik raamatukogu elule. Kaks valgetes kitlites noori professionaale kandvaid karavane veerevad parklasse. Sisse jõudes loopivad nad kaela ümber stetoskoope, segavad vastuvõtulaua ümber värvilisi vorme ja siluvad madratsitel paberist voodikatteid. Üks neist kõigutab välisukse juurde silti, millel on kiri „Clinic Open”.

Kitsas tagatoas annab vanem arstitudeng teisele kursusele südame farmakoloogia põhitõdede kohta kiirkursuse. “Mida statiinid teevad?” küsib vanemõpilane, osutades väikesele tekstiruudule patsiendi sissevõtmisvormil. Noorem õpilane teeb pausi, sõeludes vaimselt läbi õpikute ja loengute mälumälestamisega õpitud fakte. “Nad alandavad kolesterooli,” ütleb ta kõhklemata. “Ma arvan, et ma mäletan seda kardioloogiast.”

„Kui teie võrdlusobjekt on ideaalne olukord, siis ei, ma ei arva kliinilisest seisukohast, et üliõpilaste juhitav tasuta kliinik on sama hea kui… ideaal."

See on Michigani ülikooli üliõpilaste juhitav tasuta kliinik, meditsiiniline satelliitoperatsioon, mis pakub esmaseid ja ennetavaid tervishoiuteenuseid kindlustamata patsientidele Michigani kaguosa madala sissetulekuga piirkonnas. Üliõpilaste juhitav kliinik sarnaneb tavalise kliinikuga selle poolest, et pakub tasuta põhiuuringuid, nagu uriinianalüüs, vereanalüüs http://tooteulevaade.top/ ja mammograafia, välja arvatud see, et see on peaaegu täielikult varustatud, opereeritud ja juhitud arstitudengite poolt.

“Ma arvan, et siin õpetavad arstitudengid hiljaks jääma,” naljatleb rüselenud esmatarbekaupade müüja Ron mulle ooteruumis rõõmsalt. Ta veetis mitu kuud teise tasuta kliiniku ootejärjekorras, enne kui sealsed töötajad talle alternatiivse, üliõpilaste juhitava võimaluse suunasid. See on tema teine ​​visiit Michigani ülikooli kliinikusse ja siiani pole tal kaebusi osutatava hoolduse kvaliteedi kohta.

Eelmisel sügisel meditsiinikoolidele intervjueerides täheldasin kummalist nähtust: iga asutus, millega kokku puutusin, rõhutaks oma üliõpilaste juhitud tasuta kliinikut kui pakutava meditsiinihariduse peamist esiletõstmist. Esimese ja teise kursuse üliõpilased räägivad vaimustunult kliinikust saadud kogemustest. Nende sõnul tuletasid nad seal töötades meelde, miks nad kõigepealt arstiks saada tahtsid.

“Mulle tundub, et meditsiinikool võib tõesti olla teie enda kohta-kui palju ma saan õppida, kui palju saan teha,” ütleb Chelsea Reighard, üks Michigani ülikooli üliõpilasjooksu tasuta tervisekliiniku üliõpilasdirektoritest. “Ma tõesti tahtsin teenida inimesi ja teha nendega koostööd nende tervise parandamiseks.”

„Üliõpilaste juhitud” modifikaatorit ei ülehinnata. Välja arvatud ametlikud diagnoosid ja retseptide allkirjastamine, vastutavad arstitudengid kõige eest, mis kliinikus toimub. Nad planeerivad patsientide kohtumisi, koguvad põhjalikku terviseajalugu ja viivad läbi füüsilisi uuringuid. Kuigi MD-ga tegelevad arstid varitsevad tausta, jälgides kliinilisi otsuseid ja hinnates vastutusprobleeme, jääb algatus peamiselt autonoomseks asjaks.

Tasuta kliinikud ei ole meditsiinimaastikul sugugi uudsed, nende juured ulatuvad 1960. aastate Haight-Ashbury Free Clinic liikumisse. Kuid ajalooliselt on paljud neist sõltunud rahastamisest ja toetusest religioossetest institutsioonidest. Seejärel hakkas 1989. aastal rühm UC Berkeley-UCSF ühismeditsiiniprogrammi esimese kursuse arstitudengeid pakkuma tasuta vereproove ja sõeluuringuid kindlustamata isikutele, kes külastasid kodutute sissesõidukeskust, ning tasuta kliiniku mudel hakkas tõsiselt kaaluma arstitudengid kui potentsiaalsed töötajad.

Tänapäeval on enamiku USA meditsiinikoolide egiidi all vähemalt üks õpilaste juhitav tasuta kliinik. Mõnel, näiteks California ülikooli San Diego meditsiinikoolil, on neid kuni neli.

Nende kliinikute levikut võib osaliselt seostada meditsiiniringkondade kasvava sooviga osutada abi neile, kellel puudub ravikindlustus. Kuigi prognooside kohaselt laiendab patsiendi kaitse ja taskukohase hoolduse seadus alates järgmise aasta 1. jaanuarist tervishoiuteenuste katvust veel 32 miljonile USA elanikule, jätab see siiski umbes 30 miljonit inimest kindlustamata ja ei suuda tervishoiuteenuste eest tasuda. Järjest rohkem on hakanud esile kerkima tervishoiu „turvavõrk”-haiglate ja kogukondlike tervisekeskuste kompleksne võrk, mis pakuvad üksikisikutele odavaid meditsiiniteenuseid olenemata nende maksevõimest.

Soovitatav lugemine

Kuidas rämpstoit võib rasvumise lõpetada

Miks pole keegi kindel, kui Delta on surmavam

Katherine J. Wu

Me pole uueks pandeemiaks valmis

Olga Khazan

Michigani kliiniku teine ​​üliõpilasdirektor Lauren Wozniak meenutab kogemust, mille ta sai madala sissetulekuga keskkoolis õpetades. Õpilane lähenes pärast tunde Wozniaki laua taha ja palus Wozniakil vaadata tema hammast. Enne kui Wozniak vastata jõudis, tõmbas õpilane lõualuu tagasi, et paljastada suu tagaosas suur lõhe. Tema hammas oli täielikult mädanenud. Õpilane polnud ilmselt kunagi oma elus hambaarsti juures käinud.

Toetajad näevad, et üliõpilaste juhitud tasuta kliinikus on tervishoiu turvavõrgus väike, kuid oluline roll. Kliinik võib aidata kindlustamata patsientidel, kellest paljud kannatavad keeruliste krooniliste haiguste all, kindlustada arstiabi, mida nad muidu ei saaks endale lubada. Ja kuna meditsiinikooli kuuluvus annab üliõpilaste juhitavatele kliinikutele pideva rahastamisallika ja varustab tööd soovivaid vabatahtlikke üliõpilasi, võib õpilaste juhitav mudel olla mittetulunduslikust kolleegist säästvam.

“Ma ei tea, kus ma oleksin ilma selle kohata,” ütleb Ron mulle, enne kui ta kohtumise eest minema visatakse. Ta on oodanud ligi tund, kuni need tulevased arstid teda näevad, kuid tunneb, et see on väike hind selle aja ja tähelepanu eest, mida ta oma tervishoiu vajaduste eest saab.

Viimasel ajal on tervishoiu erinevused muutunud meditsiinilise kogukonna seas sõnaks, mida määratletakse kui rassiliste, etniliste või sotsiaalmajanduslike rühmade tervishoiukvaliteedi lünki. Kuigi sellised mõõtmised nagu imikute suremus ja eluiga on kogu riigis paranenud, on meditsiiniringkonnad hakanud üha enam tuvastama vähemusrühmi, kellel on ülejäänud elanikkonnaga võrreldes ebaproportsionaalselt suurem ennetatavate haiguste, surma ja puude koormus.

Näiteks Aafrika ameeriklastel on suurem tõenäosus haigestuda diabeeti või hüpertensiooni, mida ei saa seletada ainult nende geneetilise koostisega. Terviseeksperdid usuvad, et nende terviseerinevuste põhjused peituvad meditsiinisüsteemis endas, olgu sellepärast, et nende patsientide elus esinevad tegurid takistavad neil regulaarset arstiabi saamist, või seetõttu, et arstid ei külasta visiitide ajal õigeid küsimusi. Inimesed, kes on huvitatud terviseerinevuste kõrvaldamisest, ei keskendu ainult haiguste diagnoosimisele ja ravimite väljakirjutamisele, vaid otsustavad tervishoiule läheneda loovamalt. Näiteks rahastab UCLA mobiilikliiniku projekt bussipiletite vautšereid, et patsiendid ei jääks kohtumistest ilma, samas kui Joy Southfieldi kliinik Detroitis sponsoreerib kogukonna aedu, et edendada tervislikke toitumisharjumusi.

Suur osa üliõpilaste juhitava tasuta kliiniku plahvatusest on tingitud sellest tõukest terviseerinevuste kõrvaldamiseks. Arvatakse, et kui õpilased puutuvad koolituse alguses kokku tervisehäiretega, on nad motiveeritud neid erinevusi tulevikus sügavamalt lahendama.

Michigani ülikooli meditsiinikooli sisehaiguste dotsent dr Brent Williams ütleb, et üliõpilaste huvi säilitamine terviseerinevuste vastu on peamine omadus lasta neil oma algatuste eest vastutada. Williamsi arvates saab nendele probleemidele tõelist pühendumist saavutada ainult siis, kui õpilased võtavad oma projektid enda kanda, õppides mitte ainult jälgides, vaid ka tehes. Selle tulemusel antakse noortele vabatahtlikele üliõpilaste juhitud tasuta kliinikus palju rohkem vabadust kui siis, kui nad oleksid töötanud tavalises arsti juhitavas kliinikus.

“Meie ülesanne on aidata kõrvaldada tõkked ja lasta õpilastel seda hallata ja päriselt omada,” ütleb Williams, kes on ka Michigani Ülikooli meditsiinikooli üliõpilaste tasuta kliiniku nõuandekogu liige. “Kui istute nõuandvatel koosolekutel, näete pidevalt dünaamikat, mida me saame teha, et olla kindel, et õpilased säilitavad tegevuse tegeliku vastutuse, vastutuse ja vastutuse.”

Teine Michigani kliiniku üliõpilasdirektor Shannon Cramm nõustub meditsiinikooli filosoofiaga õpilaste omandiõiguse säilitamise kohta. “Kui teil lihtsalt kästakse midagi teha, muutub see midagi, mida peate tegema,” ütleb ta. “Aga kui me vastutame kliiniku eest juhtrühmana, tähendab see, et ma kasutan lisatunde, sest see on minu suur idee ja ma olen põnevil meie patsientide sel viisil aitamisest.”

Paljude nende vabatahtlike jaoks tähistab üliõpilaste juhitav kliinik esimest korda reaalse patsiendi füüsilist läbivaatust.

Ometi on „üliõpilaste juhitud, õpilaste juhtimise” filosoofia vihastanud mõningaid inimesi, kes on pikaajaliselt investeerinud terviseerinevuste leevendamisse. Idee, et üliõpilased, mitte arstid, kes vastutavad patsiendi tervishoiu eest, võivad ohustada patsiendi hooldust, ütleb dr David Buchanan, Erie perekonna tervisekeskuse kliiniline juht ja Loodeülikooli Feinbergi kooli dotsent. Ravim.

Enamik üliõpilasi, kes kliinikus vabatahtlikuna töötavad, on meditsiinikooli esimesel ja teisel kursusel, ajal, mil traditsiooniliselt domineerib raamatuõpe ja kellel on patsientidega väga vähe kontakte. Suurem osa nende senisest kliinilisest kogemusest koosnes praktiseerimisest „standardpatsientidel” – näitlejate näol, kes teesklesid, et kannatavad nende kasuks väiksemate meditsiiniliste haiguste repertuaari all. Paljude nende vabatahtlike jaoks tähistab üliõpilaste juhitav kliinik esimest korda reaalse patsiendi füüsilist läbivaatust.

Meditsiinitudengit näinud patsient võib saada vähem tõhusat ja vähem informeeritud hooldust kui siis, kui teda oleks näinud meditsiinilitsentsiga spetsialist. Ja kuigi neil vabatahtlikel on retseptide kirjutamine keelatud ning vanema kolmanda või neljanda kursuse arstitudeng ja eesistuja jälgivad neid rangelt, on Buchanan mures, et üliõpilaste juhitavate kliinikutega seotud autonoomia soodustab kahjulikku stereotüüpi, et vaesemad inimesed peaksid saama madalama kvaliteediga tervishoiuteenuseid kui need, kellel on ravikindlustus. Patsiendid, kes saavad endale lubada tervishoiuteenuste eest tasumist, võivad keelduda hooldusest, mida nad peavad ebapiisavaks. Kuid neil, kes saavad tasuta hooldust üliõpilaste juhitud kliinikutest, pole nii palju paindlikkust.

“Ma arvan, et on mingi loomulik ja lihtne tee öelda, siin on mõned inimesed, kellel pole lihtsalt muid võimalusi ja keegi ei hoolitse nende eest, nii et õpilased peaksid selle tühimiku täitma ja andma endast parima aita neid inimesi, “ütleb Buchanan. “Kuid ma ei usu, et me peaksime ühiskonnana seda lähenemist kasutama. Ma ei usu, et see on patsientidele hea tehing. ”

Üliõpilaste juhitava tasuta kliiniku pooldajad väidavad, et patsientide hooldus ja üliõpilaste haridus võivad koos eksisteerida, võib-olla isegi üksteist täiendada. Nad lükkavad tagasi argumendi, et üliõpilaste juhitavad kliinikud pakuvad madalamat abi. Avaldatud on uuringuid, milles võrreldi üliõpilaste juhitavate tasuta kliinikute patsientide tulemusi personali ja kindlustust aktsepteerivate rajatistega, millest paljud ei ole näidanud olulist kvaliteedilõhet. Advokaadid näevad üliõpilaste juhitavas kliinikus kasulikku olukorda: inimesed, kellel pole regulaarset tervishoiuteenust, saavad hädavajalikku tähelepanu ja arstitudengid saavad võimaluse oma kliinilisi lihaseid painutada ja saada vahetut kokkupuudet tervisehäiretega.

03 Haziran 2020 - 1:36 am

admin2

0 Yorum

 Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Benzer yazılar

  1xbet App For Ios And Android

  24 Eylül 2021

  1xbet App For Ios And Android

  1xbet App For Ios And Android 1xbahis twitter You can choose to use the 1xBet cell web site if you’d like nevertheless we advocate you obtain the app and...

  Obtain 1xbet Apk

  24 Eylül 2021

  Obtain 1xbet Apk

  Obtain 1xbet Apk Pick the nation, type of forex to replenish the account, your promotional code if obtainable. The machine immediately generates a account and password...

  Get Hold Of 1xbet App V71

  24 Eylül 2021

  Get Hold Of 1xbet App V71

  Get Hold Of 1xbet App V71 1xBet is called a pleasing and dependable bookmaker that has a very partaking bonus system. The agency all the time offers customers with...

  The Most Effective Of Sports Betting Websites In Uganda 1xbet Bonuses And Odds

  24 Eylül 2021

  The Most Effective Of Sports Bettin..

  The Most Effective Of Sports Betting Websites In Uganda 1xbet Bonuses And Odds The registration 1xBet account bonus is a 200% matched deposit bonus for which gamers...